מהומות באתיופיה וטיסת המשך לטנזניה

הכל מסתכם יאללה שנמצא כבר טיסה לאן שהוא

אפריקה ההיית או חלמתי חלום – הפילוסוף מר יונתן סאקס או נכון יותר לומר סר יונתן סאקס אמר כי החיים הם מבחן מעשי ואנחנו לא יצורים תיאורטיים אי אפשר ללמוד רכיבה על אופנים או שחיה בהתכתבות ,אנחנו חייבים לתרגל ,להתאמן יום יום על הרעיונות שלנו .הפילוסוף צדק החיים הם כמו רכיבה על האופניים אבל רק הרוכב יכול להחליט האם הוא רוצה לנסוע לאן שהוא או לדווש במקום . –כמו כן החיים הם גם רעיונות  והרעיון שלי ,שלנו אוהבי אפריקה לטייל לגלות לחוות להתנסות.

מפה לשם השיח בקבוצות שאני חברה בהם מעלות פתרונות לטיסות לאפריקה  שלכאורה או שלא לכאורה  קיימות, קרוב לוודאי  יותר משאלת לב שאולי תתפתח בזמן הרוב למציאות ,אתרים  ופארקים שנפתחו , החיים שלכאורה חזרו למסלולם ואני תמהה האם העדכונים הם פרי דמיונם של המשתפים? האם היצר גובר על המציאות?

ברביעי האחרון פנה אליי חמוד אחד , צעיר כזה , שממש נמאס לו מהסגר קורונה ובא לו לטוס לאפריקה – לא פחות ולא יותר למעוז החיות הפראיות בזמן הנדידה , צדקתם לטנזניה . שמע שמועות מבקש להתייעץ איתי מה אני יודעת . הציב לי אתגר המר בחור .לקחתי את האתגר בשתי ידיים , אמנם בידיים רועדות אבל לקחתי.

שיתפתי באתגר את חבריי הגרים ברחבי אפריקה אפשר ממש לומר פריסה יבשתית .השאלות סטייל מי רוצה להיות מיליונר רק בלי הרווח הכלכלי הישיר (כולם עוסקים בתיירות )האמנם  החיים חזרו לקדמותם ? האם עדיין  קיים היובש התיירותי,  או שתזמורת "צה"ל" המקומית והשטיח האדום ממתינים רק לנו תיירי הספארי מישראל ? האם קורונה יוצרת מצבי סיכון ? פשע? האם אפשר לטייל ללא פחד? לא מהקורונה אלא מהפשע המקומי 

המקור הראשון  לתשובות  מי רוצה להיות מיליונר היה KIDUS המתגורר באתיופיה . למגיעים ליבשת עם אתיופיאן אייר,  אדיס היא התחנה הראשונה במסע האפריקני שלכם, דלת הכניסה ליבשת אפריקה ולאחר מכן  יש טיסות המשך למדינות האפריקאיות  מזרח ומערב. אגב אין על אתיופיה , כל מסע באתיופיה מגלה נדבך חדש עולם אחר צבעוניות ותרבות מדהימה עם אנשים טובים

WELLפניתי לKIDUS חברי היקר , לדאבוני הוא נעלם מהרשת ולאחר מס ימים הבנתי כי הממשלה  שוב ניתקה את האינטרנט בעקבות רצח זמר המחאות שהצ'לו הונדסה משבט האורמו , הענשה קולקטיבית , גם הפעם אזרחים חפים מפשע שילמו את המחיר ונורו  או נפצעו והמצב במדינה נפיץ .

לצערי הייתי בסיפור כזה של  הורדת השלטר בעקבות פעולת מחאה נגד המשטר. לפני שנתיים וחצי בזמן ביקורי באתיופיה נקלענו למצב  קיצוני  שבט האורמו התארגן לתגובת תגמול  בעקבות ירי והרג אזרחים  עי המשטר ,מה לא היה שם :לומים ,ברזלים, אלות ,קלצ'ניקובים,  מעדרים וכל מה שבא ליד אבל זה סיפור אחר שיסופר  .

לאחר המתנה שנמשכה כ 3 שבועות חברי KIDUS חזר אלי ,אכן המצב לא משהו  מלבד הקורונה שהובילה את האזרחים לחרפת רעב (מזל שרובם חקלאים ויכולים לאכול  את התוצרת הביתית שלהם)התעוררו בוקר אחד למהומות לאחר שתוקפים אלמונים באדיס אבבה רצחו את זמר המחאות ומניע שוב את המתחים האתניים המאיימים על המעבר הדמוקרטי במדינה.

KIDUS ,תיאר לי תמונה עגומה , כפר הרגאיי SHESHMENA   הוצת ונשרף כמעט כליל , מצב של מתח תמידי תיירות ופרנסה מהתיירות  אין.

עם זאת – היי זו רק טיסת המשך לא יוצאים מהשדה , שעתיים וחצי המתנה וממשיכים  לטנזניה .

נחזור לצעיר  הנחמד שכל הסיפור התחיל ממנו ,אז מה קורה בטנזניה ?? שאלת השאלות,על פי הדיווחים משולחנו של ראש הממשלה ושר התיירות  כן אפשר .בסוף חודש מאי פתח נשיא המדינה ג'ון מוגולי את הגבולות לתיירים , הה -BIG 5 מחכים לכם . מהשמועות  כרגע התיירות היא תיירות פנים ומחכים לנו התיירים האמיצים ומה יקרה כשתחזרו לישראל ? היישר לבידוד?

תודות  לצעיר הנחמד שהחזיר אותי רגע לאפריקה גם עם החזרה היא וירטואלית זומית וכו עוד אשוב ךיבשת המרשימה הזו ולמדינות שאני כל כך אוהבת :  אתיופיה, זימבבואה, זמביה, בוטסואנה, קניה, אוגנדה, רואנדה ,דרום אפריקה . התחנה הבאה כבר נעוצה במפה , סנגל , מדינתו של היוצר יוסו נ'דור המופלא

נשתמע בטיסת 413 אתיופיאן אייר לאדיס אפריקה 

 

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט