צייר לי כבשה

 

 

 

קורונה אוי קורונה , בחודשיים האחרונים אני מטיילת דרך עיניהם של צלמים  החיים  בחוות ענק באפריקה,קוראת את עדכוני מנהלי הפארקים  על שיגרת הפארק ללא תיירים וחברים המתגוררים במדינות השונות באפריקה מתעדים חיות בר הנכנסות לשטחים שבעבר הוקמו בהם אוהלים או רובצים ליד ברכות השיחה בלודגים מפוארים .

סגירת השמיים עצרו בבת אחת את המסעות שלנו באפריקה ובעולם ,לא עוד  סיפורי מסע ואנקדוטות מהדרך, אפריקה היום מרוחקת וקשה להשגה . המושג השגור על המשרתים בצה"ל עד מתי? מתבקש מאד בהתייחס לכך שאיש לא יודע באמת מתי יפתחו את השמיים וכולנו נהייה משוחררים ומאושרים יותר .

בימי הסגר ,מצאתי את עצמי ,מתנדנדת על ערסלי ב"זולה" בביתי  אי שם על קצה ההר הפונה לנופה של הכנרת .תחושת חופש מתעתעת  שכזו ,כשבכל נדנוד הגיעו החלומות בהקיץ , על אריות, פילים, קרנפים והסיפור של  הנסיך הקטן והכבשה ,      עלילה קסומה חד פעמית ,נסיך קטן מכוכב רחוק  היוצא למסע חיפוש אחר חכמה עתיקת יומין ,אם תשאלו מה הקשר ,אז זהו שאין קשר , ככה זה בחלומות בהקיץ – הקשר מקרי בהחלט 😊

בואו נדבר על עובדות , מה קורה בימי מגפת  הקורונה  באפריקה ובספארי

הדיווחים מארגון הawf   וארגון IFAW  העולמי מטרידים את כל אוהבי אפריקה ,הציידים חזרו!!!! לצוד בספארי ברחבי אפריקה. ראשי הממשלה במדינות : זימבבואה, טנזניה, בוטסואנה ,קניה, מלאווי מדברים על נזק עצום בתעשיית התיירות, (הפסד של מיליארדים) מנהלי הפארקים והממשלות גייסו מחדש את הרנגרים לאחר פיטורם בשל הקורונה ועצירת זרם התיירים גייסו גם מקומיים שיבצעו סיורים ויראו נוכחות בפארקים הגדולים למזער את הצייד.

וכמו עוף החול – (ציפור האש ),דמות מיתולוגית מסתורית ,עדינה באופייה הצומחת מחדש מתוך האפר. גם אפריקה תחזור לעצמה תשתקם ממצבה הקשה ותחזור לימי התהילה ,

תעשיית התיירות תחזור ומטיילים המבקשים להפוך חלום למציאות ימצאו את דרכם ליבשת המופלאה הזו.😊

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט